Profil firmy

Sádrokartrony, podhledy, dřevostavby, požární bezpečnost i rekonstrukce staveb to vše Vám zajistí naše firma Arint v.o.s.

Sádrokartony – Suchá výstavba

Sádrokarton , sádrokartonové příčky, sádrokartonové podhledy,sádrokartonové předsazené stěny, zkrátka vše co je spojené se slovem sádrokarton je základní náplní firmy Arint od našeho vzniku v roce 1992.

Sádrokarton je spolehlivý a moderní materiál. Sádrokartonové příčky nám velmi rychle rozdělí jakýkoliv objekt. Sádrokartonová příčka má výhodu v rychlosti realizace, ceně, hmotnosti, zvukově i tepelně izolačních vlastnostech. Sádrokaronové příčky mají ještě jednu výhodu, kterou je dutý prostor uvniř příčky. Tato dutina nám umožńuje velice snadný rozvod všech potřebných instalacích. Dalším tématem tohoto stavebního odvětví jsou sádrokartonové podhledy. Podhledy ze sádrokartonů nabízejí velké možnosti z praktického hlediska – pro zakrytí vzduchotechnických a ostatních potrubí pod stropem. Velký význam mají sádrokartonové podhledy v oblasti designu, kdy nám umožní provést podhledy, které naplní představy i velice náročných architektů. Obvzlášť velkou důležitost mají sádrokartonové podhledy pro osvětlení interiérů. Zapuštěná svítidla či výškově rozdílné podhledy pro nepřímé osvětlení atd. Důležitou částí pro sádrokartonové konstrukce jsou sádrokartonové předsazené stěny. Tyto předsazené stěny Vám umožní schovat staré křivé stěny nebo zakrýt instalační rozvody vedené po stěně bez sekání – oceníte především u betonové příčky.

 

Dřevostavby, stavby, rekonstrukce staveb a zateplené fasády 

Rekonstrukce staveb je další naší činností, kterou se zabýváme od roku 1992. Naší první výraznou zakázkou s obratem 5 mil.Kč ( 5.1.1992 až 31.3.1992 ), byla rekonstrukce salonu Adam, Na příkopech, Praha 1 – oceněna Pražským památkovým úřadem za citlivé zpracování interiéru původně navrženého arch. Kulkou, žákem arch. Adolfa Losse. Rekonstrukcí proběhla celá řada viz reference. Postavily jsme také několik novostaveb na klíč ( zděných ). V roce 2007 jsme postavili první dřevostavbu na klíč. Okamžitě nám bylo jasné, že dřevostavba je způsob stavby který je nám svou podobností s naší hlavní činností – sádrokartony, velice blízký. Dřevostavby se stali cílem našeho dalšího vývoje. Bohužel tento náš cíl přerušil náš oblíbený sádrokarton, který nám v letech 2008 a 2009 zcela vytížil naší kapacitu – probíhala rekonstrukce OC NISA Liberec a stavba OC RÝNOVKA v Jablonci n.N. Na obě stavby jsme dodávaly kompletní Sádrokarton – materiál i montáž sádrokartonu.Nyní se opět zajímáme o Dřevostavby jednu jsme postavily v roce 2009, jednu v roce 2010.Spolupracujeme s architekty, jejichž specializací jsou Dřevostavby , především nízkoenergetické domy a pasívní domy, kde jsou dřevostavby využívány.Na všechny naše zakázky si zateplené fasády děláme sami. Pokud máme volnou kapacitu, provádíme zateplené fasády i jako subdodávka pro jiné firmy nebo přímo pro investora.

 

Požární bezpečnost staveb

Požární bezpečnost staveb je nedílnou součástí všech staveb. Pro komplexnost našich služeb jsme se rozhodli nepodceňovat tuto stavební část, ale naopak se jí věnovat co nejvíce. V roce 2000 jsme se od firmy PROMAT nechali poprvé proškolit na kompletní protipožární konstrukce dle jejich katalogu. Od té doby necháváme školit dva zaměstnance naší firmy každoročně, od roku 2009 stačí jednou za dva roky. Od roku 2004 je naše firma držitelem certifikátu v oboru požární bezpečnost staveb pro všechny požárně bezpečnostní konstrukce schválené pro EU. Od roku 2009 má naše firma oprávnění pro provádění pravidelných kontrol požárně bezpečnostních zařízení Promat s.r.o., dle vyhlášky Ministersva vnitra č.246 ze dne 29.6.2001. Naše firma Arint v.o.s. má oprávnění montovat protipožární sádrokartonové konstrukce od firmy Knauf, Lafarge gips a Rigips. 

 

 

V případě jakéhokoliv dotazu nás kontaktujte.

Služby které nabízíme
Ukázky vybraných referenčních zakázek
Seznam certifikátů které vlastníme